tr

Alüminyum Cephe Sistemleri

Giydirme cephe veya cephe kaplama; bir yapının dış cephesinin, ağırlığı cam veya alüminyumdan oluşan bir kaplama ile kapatılmasıdır.
Asıl amaç görsel olarak daha estetik hale getirilmesi olduğundan, genelde döşemelere veya kolonlara asılan giydirme cephenin statik olarak taşıyıcı özelliği yoktur.
Cephe sistemi basit dizaynıyla kolay, ekonomik, hızlı uygulama ve montaj imkanı sunar. Bu sistemde yatayları ön plana çıkaran, uygulamada estetik dizayn özelliği sunan yatay kayıtlar, farklı renk ve seçeneklerde baskı çıtası kapağı ile uygulanabilmektedir. Dekoratif alüminyum veya inox kapaklar gibi geniş çapta cephe seçenekleri öneren bu sistem mimari ihtiyaçlara bağlı olarak estetik bir hava sunmaktadır. Silikon cam cephe türünde ise görünüşte alüminyum olmaması yani cephenin tamamen cam görünmesi temel farklılıktır. Cam, alüminyum cephe sistemine özel bileşimli silikon malzemesi ile yerleştirilir. Sistemde aynı zamanda ise yalıtımlı profiller de kullanılabilir.

TRANSPARAN GİYDİRME CEPHE

Transparan giydirme cephe sistemleri dış cephe kaplama sistemlerinden birisi olup özelikle yüksek katlı binalarda tercih edilen cam kapatma modelidir.

SİLİKON GİYDİRME CEPHE+KOMPOZİT

Strüktürel Slikon Cephe sistemleri Camın sadeliğini ve asaletini vurgulayan cephe giydirme sistemleridir. Strüktürel silikon cephe sisteminde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip tümüyle cam görünümü oluşturulmaktadır.

KAPAKLI GİYDİRME CEPHE

Classic Facade systems cover Klasik kapaklı giydirme cephe, alüminyum, çelik ve camın bir araya gelmesiyle yapılan dış cephe giydirme sistemidir. Görsellik ve ekonomik olması bakımından sık tercih edilen bu giydirme sisteminde yatay ve dikey çizgiler hakimdir.

Uygulamalardan Örnek Görseller